AFS dobrovoľníci Noemi a Martin sa zúčastnili workshopu Power of Volunteering neďaleko Brna. Tu si môžete prečítať čo sa naučili a ako sa tam mali (článok je v originálnom znení).

Campu  The power of volunteering v neďalekých Čechách sme sa zúčastnili od 25.9. – 2.10. spoločne aj s Martinom, kde sme reprezentovali naše slovenské AFS. Okrem nás do tohto prenádherného ekologického centra Kaprálov mlyn pricestovali študenti aj dospelí z rôznych kútov Európy – najmä z Talianska, Grécka, Cypru, Rumunska, Bulharska a Belgicka. Keďže sme boli v ekologickom centre a nachádzali sme sa v strede prírody, tak sme ju využívali naplno.

Do kaprálovho mlyna, ktorí sa nachádza iba asi 20 minút od Brna, sme prišli s cieľom aby sme získali nové poznatky o dobrovoľníctve, no príjemne sme sa sklamali a naučili sme sa oveľa viac – napríklad ako lepšie spoznať samého seba, ako byť úspešný a dosiahnuť svoje ciele, ako presvedčiť ľudí, že to, čo robíte je naozaj dôležité a ako vždy získať to, čo chcete. Dozvedeli sme sa aj o nových možnostiach spojené s dobrovoľníctvom – ako spojiť naše hobby s dobrovoľníctvom a aký kus sveta môžeme vďaka dobrovoľníctvu precestovať. No a na koniec  to najhlavnejšie – ako zostať stále pozitívny a mať vyrovnaný život.

Strávili sme tam jeden celý týždeň, no dni ubehli ako voda kvôli nespočetnému množstvu aktivít, hier, seminárov a výletov. Taktiež sme spoznali kopu skvelých ľudí, s ktorými sa dúfam, onedlho uvidíme znova.

Slovenskej AFS sa chcem ešte raz poďakovať za príležitosť zúčastniť sa campu The power of volunteering, osobne som sa naučila viac ako som predpokladala. Zostali sme nabitý iba pozitívnou energiou, a každému doporučujem zúčastniť sa takéhoto campu aspoň raz, pretože počas toho týždňa sa naučíte 5 krát viac ako za mesiac v škole.