Úžasný kultúrny zážitok pre celú rodinu

Hosťovanie zahraničného študenta u vás doma je skvelá príležitosť, ako spoznať a naučiť sa niečo o novej kultúre a zároveň zdieľať vlastnú kultúru a jej hodnoty. Študenti veľmi často zaujímajú pozíciu akéhosi kultúrneho ambasádora, ktorý predstavuje svojmu novému bratovi či sestre miestne zvyky, tradície a národné sviatky. Jednoducho všetko - od prípravy jedla až po objavovanie a ocenenie vzájomných kultúrnych podobností a rozdielov. Volá sa to #AFSeffect!
HF_ADV

Privítajte dobrodružstvo

Zažite váš svet z pohľadu mladého človeka z inej krajiny.

HF_CHANGE

Privítajte zmenu

Pripravte vašu rodinu na to, že sa stanú „globálnymi spoluobčanmi“, pripravenými spojiť sa s ľuďmi z celého sveta.

HF_DISC

Privítajte objavy

Pomôžte zahraničnému študentovi naučiť sa, ako žiť v miestnej kultúre a užívať si ju aj s jej tradíciami.

To sa nedá opísať, to musíte zažiť

„V živote sú momenty, ktoré sa nedajú opísať, ktoré sa dajú iba zažiť. Je to ten pocit, keď rodič prežíva, že iné dieťa ho volá mama či otec. Pocit, keď mu to dieťa zavolá cez pol sveta, iba aby oznámilo, že ho prijali na univerzitu alebo že má novú priateľku. Tieto veci sú neopísateľné a pochopia ich iba tí, ktorí to zažili na vlastnej koži.“

Alisa Salopek, hostiteľská mama zo Srbska

Prihláste sa a staňte sa hostiteľskou rodinou

Momentálne hľadáme hostiteľské rodiny pre týchto študentov

ddd

ISAAC

Krajina: Čile

Pohlavie: mužské

Vek: 18

Rodina: Otec – úradník, mama – učiteľka, 2 bratia /15, 12/

Jazyková znalosť: španielčina – materinský, angličtina – pokročilý

Obdobie hosťovania: 10 mesiacov, od 1. 9. 2018 do 6. 7. 2019

Isaac sám o sebe hovorí, že je veselý, komunikatívny, rád pozoruje ľudí a vzťahy považuje za veľmi dôležité. Hrá na husle, je začiatočník, ale veľmi sa snaží. Rád počúva hudbu a pozerá animované série. V minulosti bol skautom. V škole obľubuje najmä matematiku, biológiu a filozofiu. Chcel by sa stať chirurgom. Zaujíma sa aj o politiku, keď bude starší chcel by vstúpiť do politiky a prispieť tak k zlepšeniu situácie v jeho krajine. Je veľmi pozorný k ostatným, čistotný, milý, slušný, medzi jeho záľuby patrí varenie a čítanie kníh – najmä Stephen King.

Brecht-3.

BRECHT

Krajina: Belgicko – flámska časť

Pohlavie: mužské

Vek: 18

Rodina: otec – reprezentant firmy, mama- pomocnica v domácnosti, brat /20 rokov

Jazyková znalosť: angličtina – veľmi dobrý, francúzština – dobrý, nemčina – dobrý

Obdobie hosťovania: 10 mesiacov, od 1. 9. 2018 do 6. 7. 2019

Za svoju najväčšiu vášeň považuje hudbu. Od svojich 12-tich rokov hrá na keyboard a taktiež na bicie. Z hudobných žánrov preferuje jazz, blues a rock. Taktiež rád chodieva na festivaly. Má rád šport, občas si zahrá futbal alebo basketbal s kamarátmi, ale nemá rád súťaživosť. Športuje pre dobrý pocit a pre radosť byť s ľuďmi. Má rád zvieratá a psy sú jeho najobľúbenejšie, svojho miláčika veľmi rád venčí. Kamaráti Brechta popisujú ako človeka, na ktorého sa môžu spoľahnúť, ktorý rád pomôže a poradí. Je racionálne zmýšľajúci človek, občas perfekcionista. Zo začiatku sa môže javiť ako hanblivý, ale až keď sa spoznáte, potom objavíte aký je vtipný a srdečný.

Eleonora-3

ELEONORA

Krajina: Taliansko

Pohlavie: ženské

Vek: 17

Rodina: Otec – IT manažér, mama – poisťovacia agentka, brat/20 rokov/

Jazyková znalosť: taliančina – materinský, angličtina – pokročilá, francúzština – začiatočníčka

Obdobie hosťovania: 5 mesiacov, od 1. 9. 2018 do 9. 2. 2019

Dôležitá informácia: mäso neje, iba ryby

Eleonora študuje na umeleckej škole, jej obľúbené predmety sú technické kreslenie a angličtina. Ako sama hovorí, rada skúša nové veci, je veľmi spoločenská a láka ju akékoľvek dobrodružstvo. Vyskúšala už niekoľko športov vrátane karate a spoločenských tancov. Jej obľúbené hudobné žánre sú Punk, Rock a Metalcore, s otcom chodia často na koncerty. Zje všetko, sladkosti, ovocie, zeleninu ale mäso nie, okrem rýb. Miluje cestovať a má rada studenšie podnebie. V Taliansku žije s mamou, doma majú mačku a psa.

Chiara

CHIARA

Krajina: Taliansko

Pohlavie: ženské

Vek: 16

Rodina: Otec – úradník, mama- v domácnosti, brat/ 24 rokov

Záujmy: hra na klavíri, sledovanie TV seriálov, kreslenie, čítanie kníh

Jazyková znalosť: taliančina – materinský, angličtina a francúzština – dobrý

Obdobie hosťovania: 10 mesiacov, od 1. 9. 2018 do 6. 7. 2019

Dôležitá informácia: je vegetariánka

Kamaráti Chiaru opisujú ako dobrú, milú a priateľskú osobu, ktorú musí človek lepšie poznať, inak pôsobí veľmi ticho. Obľubuje sladkosti, aj napriek tomu že je vegetariánka. Má rada svojho brata, ktorý kvôli univerzite študuje na severe Talianska. Navzájom si pomáhajú v ťažkých životných situáciách, no radšej si problémy rieši sama, pokiaľ to je možné. Keď nie, okrem brata jej pri nájdení riešení pomôžu jej rodičia. Rada cestuje po svete, navštívila rôzne krajiny ako napríklad Anglicko, Írsko, Francúzsko, Turecko, Grécko, okrem zahraničia navštívila rôzne miesta v Taliansku.

Hovorí o sebe, že nemá rada nedokončenú prácu. Preto častokrát strávi veľa času nad domácou úlohou, až kým ju neurobí správne. Jej obľúbené predmety sú matematika biológia a chémia. V budúcnosti by chcela študovať medicínu a byť chirurgom. Na klavíri hrá od deviatich rokov a veľmi rada kreslí. Relaxuje pri TV seriáloch a čítaní kníh (najmä fantasy alebo historické knihy známych ľudí).

Vie, že v zahraničí to bude ťažké najmä preto, že musí opustiť svoje rodinu, no dúfa, že si nájde novú. Verí, že to bude miesto ktoré si zamiluje, a ktoré v nej vyvolá emócie. Rodičia o nej hovoria že je ochotná, rada študuje, a že stojí nohami pevne na zemi.

Čo znamená byť hostiteľskou rodinou AFS?

AFS vyzýva rodiny, aby vítali zahraničných študentov vo svojich domovoch, už od roku 1947. Kľúčovou súčasťou pobytu študenta je fakt, že hostiteľské rodiny poskytujú oveľa viac, než len strechu nad hlavou a stravu.

Čítať viac

Hostiteľské rodiny sú podporované oddanými dobrovoľníkmi a personálom, pomáhajú študentom zorientovať sa v ich novej škole a komunite, spoznať priateľov, naučiť sa jazyk a užiť si rok v zahraničí. Zdieľanie kultúry a tradícií pomáha rodine zblížiť sa a vytvoriť si celoživotné priateľské putá.

Ako sa stať AFS hostiteľskou rodinou

STEP1

Naučte sa viac a prihláste sa.

Naučte sa, prečo sú hostiteľské rodiny pre AFS programy také dôležité. Náš prihlasovací proces zabezpečí najvhodnejší výber študenta pre vašu rodinu.

STEP2_HF

Boli ste vybraní

Výber rodín berieme veľmi vážne. Aj keď neexistuje žiadna ideálna AFS rodina, máme množstvo skúseností s výberom tých “správnych“ rodín.

STEP3

Pripravte sa na hostenie

Spoznajte vyškolených dobrovoľníkov a personál, ktorí bude podporovať vašu rodinu a pomôže vám naučiť sa, ako pretaviť AFS skúsenosť na obohacujúce a zábavné dobrodružstvo.

STEP4_HF

Privítajte svojho AFS študenta

Zažite AFSeffect s novým členom rodiny tak, že s ním budete zdieľať váš domov, srdce a váš svet. Toto sú vaše prvé kroky na ceste k tomu, aby ste sa stali „globálnymi“.

Programy pre budúce hostiteľské rodiny

6168625414_2b5f833df3_o

Ročný hostiteľský program

Ročný hostiteľský program trvá 10 mesiacov a začína koncom augusta/začiatkom septembra, (aby študent mohol rovno nastúpiť na strednú školu) a trvá do začiatku júla. Študenti majú od 15 – 18 rokov.

Predbežná prihláška
1972348_1023193427732800_145694551585791450_n

Polročný hostiteľský program

Polročný hostiteľský program trvá 5 mesiacov, začína koncom augusta/začiatkom septembra a končí koncom januára/začiatkom februára. Študenti majú od 15 do 18 rokov.

Predbežná prihláška
11146363_10155349457410333_1298986582192045698_o-1

Trojmesačný hostiteľský program

Trojmesačný hostiteľský program trvá 3 mesiace, začína koncom augusta/začiatkom septembra a končí koncom novembra/začiatkom decembra. Študenti majú od 15 do 18 rokov

Predbežná prihláška

Nové hostiteľské rodiny, cesta vášho kultúrneho vzdelávania sa začína!

11046208_1031817493509040_3651299979163754923_o

AFS hostiteľský program je teraz obohatený o cestu kultúrneho vzdelávania hostiteľských rodín, ktorá je postavená na cieľoch medzikultúrneho vzdelávania a uľahčia vám ju trénovaní zamestnanci a dobrovoľníci. Vaša cesta za novými skúsenosťami zahŕňa stretnutia, pomocné diskusie a iné vzdelávacie aktivity, no samozrejme aj spätnú väzbu. Všetko pre to, aby ste ako hostiteľská rodina mohli byť lepšou podporou pre študenta a preskúmať svoje vlastné kultúrne povedomie a porozumenie samým sebe ako občanom globálneho sveta.

Viac

Ako AFS podporuje hostiteľské rodiny?

SUPP_HOUSE

Skúsení miestni AFS dobrovoľníci a zamestnanci pripravia vašu rodinu na výzvy súvisiace s privítaním nového člena z inej krajiny.

SUPP_24

K dispozícii je 24-hodinová miestna pohotovostná linka a dodatočná podpora z AFS zamestnancov. AFS študenti majú zdravotné poistenie, keby bola potrebná zdravotná starostlivosť.

SUPP_PERSON

AFS dobrovoľníci a zamestnanci budú vašu rodinu podporovať počas celého hostiteľského programu. 

SUPP_ORIENT

AFS dobrovoľníci a zamestnanci budú vašu rodinu podporovať počas celého hostiteľského programu.

Kto sú AFS študenti?

AFS študenti prichádzajú z viac ako 99 krajín, aby preukázali svoju zrelosť a motiváciu študovať v zahraničí. Sú poctivo vyberaní AFS organizáciou v ich rodnej krajine.

AFS študenti sú:

v čase ich príchodu zvyčajne 15 až 18-roční,

zaviazaní k aktívnej účasti na ich AFS programe,

považovaní za dobrých študentov v ich rodnej krajine,

v dobrom zdravotnom stave,

zvedaví, flexibilní a s otvorenou mysľou

Výmena hostiteľských rodičov EVA PROGRAM

Intercultura Slovakia, o. z. ponúka slovenským hostiteľským mamám a otcom možnosť výmeny s hostiteľskými rodičmi z inej európskej či mimoeurópskej krajiny.

Viac o EVA programe
12189240_1090369557653833_1359170228846574700_o

Prečítajte si čo hovoria hostení študenti o živote na Slovensku

17127223289_0b7c18b89b_o

Skúsenosti hostiteľských rodín

Spojte sa s AFS hostiteľskými rodinami po celom svete.