Prvý krát v lete 2015 sme vyslali 3 študentov do Nemecka na program Dunajská letná zelená škola. Dole nižšie zhodnotila tento pobyt Miška (článok je v originálnom znení).

Som veľmi rada, že som sa zúčastnila Danube Green Summer School. Boli to najlepšie momenty tohto leta.

Program aj dobrovoľníci, ktorí ho robili boli veľmi dobrí a v žiadnom momente mi tam nehrozila nuda. Voľného času nebolo veľa, ale bolo ho dostatok. Až počas pobytu v Nemecku som si začala uvedomovať ako veľmi lacná táto summer school je a o to viac som vedela oceniť kvalitu programu. Niektoré časti programu, zväčša tie, ktoré sa týkali ekológie mali isté nedostatky, to ale nebolo chybou dobrovoľníkov, ktorí nám robili program. Canoeing a torch-lit hiking boli pre mňa dva najlepšie zážitky z Danube Green Summer School.

Ľudia z tade mi chýbajú a je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa opäť uvidíme všetci pokope, no stále sme v kontakte a verím, že ešte aj dlho budeme. Stretnutia s niektorými z nich mám už teraz naplánované, aj keď niektoré sa asi nebudú páčiť mojej mamke či už kvôli strachu o svoju dcéru, ktorá zrazu chce ísť všade alebo o peňaženku, ktorú tým riadne vyprázdnim.

Ďakujem za príležitosť zúčastniť sa na takejto úžasnej akcii. Ak sa bude opäť organizovať niečo podobné, určite budem mať záujem zúčastniť sa.