Naša dobrovoľníčka z Bratislavy, Robka, píše, čo všetko jej dobrovoľníčenie v AFS dalo za posledný rok (článok je v originálnom znení).

Ahojte! Volám sa Robka a som dobrovoľníčkou v AFS od júla 2015. Na pozíciu dobrovoľníčky som sa prihlásila, pretože som chcela zažiť niečo nové, spoznať nových ľudí, získať skúsenosti hlavne v oblasti medziľudských vzťahov a komunikácie. Po skoro roku môžem povedať, že dobrovoľníčenie v AFS moje očakávania splnilo. Počas 9 aktívnych mesiacov som stretla desiatky nových a veľmi zaujímavých ľudí nielen zo Slovenska, ale aj z celej Európy.

3 mesiace som bola kontaktnou osobou talianky Paoly, ktorá k nám prišla na výmenný pobyt. Počas toho krátkeho času sme spolu zažili veľa nezabudnuteľných zážitkov a doteraz sú z nás veľmi dobré priateľky. So všetkými výmennými študentmi, ktorí prišli na Slovensko mám veľmi dobrý vzťah, neuveriteľne mi prirástli k srdcu a všetci už len smutne odpočítavame dni do ich odchodu. Okrem toho som bola v Novembri aj na ECTP campe v Bruseli, čo je pre mňa zatiaľ asi najväčšia skúsenosť. Stretli sa tam všetci výmenní študenti, ktorí absolvovali 3-mesačný program v Európe. Ja som tam figurovala ako členka support teamu. Organizovala som rôzne workshopy a zábavné aktivity pre viac než 150 úžasných, motivovaných a milých študentov!

Na koniec by som chcela povedať čo je na práci AFS dobrovoľníka najlepšie –  je to efekt a vplyv, ktorý na nás ostatní ľudia majú. Aj keď si to možno neuvedomujeme, učíme a inšpirujeme sa všade, vždy a od každého. V AFS sme všetci rozdielni, máme iné sny, plány, aktivity, ale dobrovoľníčenie a snaha zmeniť svet okolo nás, pomôcť iným ľuďom nás spája a práve vďaka tomuto sme si všetci tak blízki. Celej organizácii som neskutočne vďačná zato, že som dostala šancu sa takto rozvíjať, získať skúsenosti a priateľstvá na celý život a všetkým, ktorí rozmýšľajú nad prácou dobrovoľníka – choďte do toho!