Adri bola na svojom AFS študijnom pobyte vo Francúzsku. V jej článku sa môžete dočítať ako sa je darilo (článok je v originálnom znení).

Pamätám si, ako som takto pred rokom odpočítavala posledné dni do môjho odchodu do Francúzska. Teraz môžem na rovinu povedať, že to vôbec nebolo také, ako som si to predstavovala. Dostala som sa do malej francúzskej dediny so 600 obyvateľmi, ale musím povedať, že som mala šťastie na rodinu, boli veľmi milí, priateľskí a od začiatku ma brali ako plnohodnotného člena rodiny. Mala som jednoducho najlepšiu rodinu na svete a za nič na svete by som ich nevymenila.

Začiatok jednoznačne patril k najťažším fázam mojej výmeny. Prvý školský deň, všetci zistili, že som výmenná študentka zo Slovenska, tak chceli byť milí, začali mi dávať otázky, pokúšali sa so mnou rozprávať, no ja som sa iba usmievala, keďže som im nič nerozumela napriek tomu, že sa francúzštinu učím už 6 rokov. Samozrejme, po takých dvoch, troch mesiacoch som už dokázala mať konverzáciu bez problémov. Čím dlhšie som bola súčasťou Francúzska, tým menej som mala chuť vrátiť sa späť do môjho starého života.

Na túto skúsenosť spomínam ako na najkrajší a najlepší rok v mojom živote, na ktorý nikdy nezabudnem, ktorý mi dal strašne veľa do života, najmä trpezlivosť, toleranciu a schopnosť prispôsobiť sa.

A najlepšie na tom je, že stále môžem zostať súčasťou AFS, ako dobrovoľníčka. Myslím si, že to bolo najlepšie rozhodnutie, aké som mohla urobiť v mojom živote – zúčastniť sa na výmennom pobyte.