Ako potomkovia Aztékov a Mayov sa Mexičania tešia bohatej tradícii národných legiend, umeleckého cítenia a rozmanitých kultúr. V krajine púští, džunglí, hôr a pláží však nechýba ani pozoruhodná moderná architektúra. Nenechaj si ujsť živé konverzácie miestnych ľudí na námestiach pri stánkoch s jedlom a remeselnými výrobkami.

Čas s rodinou, škola a šport sú pre mexických tínedžerov dôležité. S kamarátmi chodievajú v meste do kín, na diskotéky alebo sú len tak vonku.

Ľudia a komunita

V Mexiku môžete žiť kdekoľvek – od vidieckych až po mestské oblasti. Pre väčšinu ľudí je rodina hlavným centrom sociálneho života. Niektoré rodiny sú veľké najmä v dôsledku ich rozširovania o nových členov, ale aj preto, že slobodné deti zostávajú bývať s rodičmi. Rodičia sú veľmi starostliví, predovšetkým pri dievčatách, preto im vždy daj vedieť o svojich aktivitách. Pomoc ľuďom v núdzi je v miestnych komunitách samozrejmá a veľmi cenená.

A video posted by @honeysinski on

De repente, me acordé de ustedes. mis favoritas! ❤ #laschicasfavoritas #songeniales #myexchangeyear

A photo posted by Meutia Afifah (@meutiaafifah) on

Škola

S veľkou pravdepodobnosťou budeš počas svojho roku v Mexiku navštevovať súkromnú školu s piatimi až šiestimi vyučovacími hodinami počas dňa. Priprav sa na to, že budeš študovať predmety ako mexická história, španielska literatúra či mexické právo, no niektoré predmety si budeš môcť vybrať aj ty sám. Školy väčšinou vyžadujú nosenie uniformy. Pokiaľ škola ponúka mimoškolské aktivity, nepremeškaj príležitosť zapísať sa na šport alebo do divadelného či hudobného klubu.  

Jazyk

Hlavným jazykom v Mexiku je španielčina. Základné znalosti španielskeho alebo anglického jazyka by pre teba teda boli užitočné.

Seguimos haciendo fiesta???? #fiesta#vela27#ixtepec#miaño#afseffect?

A photo posted by Ilaria Bonaglia (@ilaria_bonaglia) on

Día 290, 05/06/16 Still remember that dish ? #MiViajeAFS #México #love #mariscos #food #comida #seafood #playa

A photo posted by Luigi Ranieri (@luigiranieritorres) on

Jedlo

Mexické jedlo je rôznorodé, plné chutí a niekedy aj pikantnosti. Tortily, ryža, fazuľa, tacos či quesadilly sú základ. Nezabudni ochutnať mole, hustú omáčku pripravenú z mexického štátu oaxaca, a taktiež domáce ovocné nápoje.

Typy AFS programov

ROČNÉ PROGRAMY

Preži nezabudnuteľný rok na strednej škole v zahraničí!

Ročné programy trvajú vždy 10 – 11 mesiacov.

V drvivej väčšine krajín (okrem USA) nepožadujú pre prijatie na program znalosť miestneho jazyka. Vzhľadom k tomu, že budeš denne študovať v miestnom jazyku, odporúčame začať s jeho štúdiom už pred odjazdom na program. Pre začiatok ti budú stačiť základy, na mieste sa potom veľmi rýchlo zorientuješ a doučíš sa všetko potrebné.

SEMESTRÁLNE PROGRAMY

Semestrálne programy sú výbornou príležitosťou na získanie skúsenosti v zahraničí, keď nechceš byť preč z domu pridlho, alebo ti tvoja domovská škola nechce alebo nemôže umožniť odísť na celý školský rok.

Semestrálne programy trvajú vždy 5 – 7 mesiacov.

TROJMESAČNÉ PROGRAMY

Intercultura Slovakia, o. z., v spolupráci s European Federation for Intercultural Learning (EFIL) organizuje trojmesačné programy zakončené týždenným sústredením v Bruseli, v srdci EÚ.

Okrem bežnej náplne programu, ktorou je každodenná dochádzka do svojej strednej školy a život v hostiteľskej rodine, dostaneš príležitosť dozvedieť sa viac o štruktúre EÚ a dianí v nej. Lepšie si uvedomíš podstatu európskeho občianstva a dostaneš šancu prediskutovať svoje názory na EÚ a jej ďalší vývoj so zahraničnými študentmi z ostatných európskych krajín.

Na záverečnom päťdňovom sústredení v Bruseli navštíviš niekoľko európskych inštitúcií, spoznáš mesto a zúčastníš sa niekoľkých workshopov na tému európskeho občianstva a účelného využitia medzikultúrnych skúseností.

JAZYKOVÉ KURZY

Chcel by si sa zdokonaliť v cudzom jazyku, alebo sa ho iba chystáš začať učiť?

Necítiš sa zatiaľ na dlhodobé štúdium v zahraničí? Zaži nečakané dobrodružstvo počas letných prázdnin a odíď na pár týždňov do zahraničia! V ponuke máme krajiny blízke i vzdialené, pričom dĺžka pobytu je 3 – 6 týždňov. Okrem výučby jazyka získaš nezabudnuteľné zážitky a spoznáš priateľov na celý život z najrôznejších kútov sveta.

Bežne je možné si vybrať kurz pre začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pokročilých. Vyučovanie jazyka trvá zvyčajne 3 – 5 hodín denne. Všetci naši študenti žijú po celý čas programu v miestnych hostiteľských rodinách. Tie sú totiž prvým a najdôležitejším sprostredkovateľom medzikultúrnej skúsenosti.

Objav programy Mexiko