Ekvádor je veľmi fascinujúca destinácia charakteristická úžasnou kultúrou, historickou architektúrou, hustými pralesmi a sopečnou krajinou. Celkovo ho možno rozčleniť na štyri časti – horskú oblasť, prímorskú časť, pralesy a čarovné Galapágy. Všetko toto robí z Ekvádora naozaj vzrušujúcu krajinu, ktorú sa oplatí preskúmať. Aj keď sú Ekvádorčania vskutku priateľskí, zvyčajne sa správajú formálne, či už spôsobom obliekania alebo komunikácie.

Tínedžeri v Ekvádore trávia väčšinu svojho voľného času s priateľmi. Chodievajú do kina, na tanečné večierky  alebo spolu jednoducho len tak trávia čas.

#familia#partedemicorazon#chola

A photo posted by Anna Gantner (@anna_gantner) on

Hostiteľská rodina a komunita

Je veľmi pravdepodobné, že budeš žiť na predmestí veľkých miest ako Quito alebo Guayaquil, alebo v malých mestách kdekoľvek v krajine. Mladí ľudia udržiavajú tesné vzťahy so svojou širokou rodinou. Rátaj s tým, že aj ty stráviš veľa času so svojou novou rodinou.

Škola

Ak sa dostaneš do prímorskej oblasti alebo na Galapágy, škola tam trvá od apríla do januára. Študenti žijúci v horských oblastiach a na východe krajiny majú školský rok od septembra do júna. Vyučovanie sa začína okolo 7.00 h ráno a končí o 14.00 h popoludní. Všetci študenti musia nosiť uniformy.

#papaya gigante

A photo posted by Gioele Douglas (@gioele_douglas) on

Ecuador #Afs #Afsecuador #Lamejor @zvershinina ??❤️?

A photo posted by Clara Marcantonio (@clara_162) on

Jazyk

Hlavným jazykom Ekvádoru je španielčina. Základná znalosť španielčiny bude vítaná.

Jedlo

Typická ekvádorská kuchyňa používa rôzne druhy mäsa (bravčové, hovädzie, hydinu, ryby a iné morské jedlá, ale aj údeniny ako šunka, salámy a iné, ryžu, zemiaky, cestoviny, zeleninu a šaláty. Fazuľa, juka a banány sú tiež rozšírené. Porcie jedla sú zvyčajne veľké a tvoja hostiteľská rodina bude šťastná, keď uvidí, že si vychutnávaš jedlo, ktoré pripravili.

Typy AFS programov

ROČNÉ PROGRAMY

Preži nezabudnuteľný rok na strednej škole v zahraničí!

Ročné programy trvajú vždy 10 – 11 mesiacov.

V drvivej väčšine krajín (okrem USA) nepožadujú pre prijatie na program znalosť miestneho jazyka. Vzhľadom k tomu, že budeš denne študovať v miestnom jazyku, odporúčame začať s jeho štúdiom už pred odjazdom na program. Pre začiatok ti budú stačiť základy, na mieste sa potom veľmi rýchlo zorientuješ a doučíš sa všetko potrebné.

SEMESTRÁLNE PROGRAMY

Semestrálne programy sú výbornou príležitosťou na získanie skúsenosti v zahraničí, keď nechceš byť preč z domu pridlho, alebo ti tvoja domovská škola nechce alebo nemôže umožniť odísť na celý školský rok.

Semestrálne programy trvajú vždy 5 – 7 mesiacov.

TROJMESAČNÉ PROGRAMY

Intercultura Slovakia, o. z., v spolupráci s European Federation for Intercultural Learning (EFIL) organizuje trojmesačné programy zakončené týždenným sústredením v Bruseli, v srdci EÚ.

Okrem bežnej náplne programu, ktorou je každodenná dochádzka do svojej strednej školy a život v hostiteľskej rodine, dostaneš príležitosť dozvedieť sa viac o štruktúre EÚ a dianí v nej. Lepšie si uvedomíš podstatu európskeho občianstva a dostaneš šancu prediskutovať svoje názory na EÚ a jej ďalší vývoj so zahraničnými študentmi z ostatných európskych krajín.

Na záverečnom päťdňovom sústredení v Bruseli navštíviš niekoľko európskych inštitúcií, spoznáš mesto a zúčastníš sa niekoľkých workshopov na tému európskeho občianstva a účelného využitia medzikultúrnych skúseností.

JAZYKOVÉ KURZY

Chcel by si sa zdokonaliť v cudzom jazyku, alebo sa ho iba chystáš začať učiť?

Necítiš sa zatiaľ na dlhodobé štúdium v zahraničí? Zaži nečakané dobrodružstvo počas letných prázdnin a odíď na pár týždňov do zahraničia! V ponuke máme krajiny blízke i vzdialené, pričom dĺžka pobytu je 3 – 6 týždňov. Okrem výučby jazyka získaš nezabudnuteľné zážitky a spoznáš priateľov na celý život z najrôznejších kútov sveta.

Bežne je možné si vybrať kurz pre začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pokročilých. Vyučovanie jazyka trvá zvyčajne 3 – 5 hodín denne. Všetci naši študenti žijú po celý čas programu v miestnych hostiteľských rodinách. Tie sú totiž prvým a najdôležitejším sprostredkovateľom medzikultúrnej skúsenosti.

Skúsenosti študentov

Objav programy Ekvádor