Kolumbia je rozmanitá krajina s unikátnou zmesou kultúr, jazykov, dialektov, terénov, kuchýň a s takmer nekonečnými zásabami prírodných zdrojov. Veselí a priateľskí ľudia ti zmenia študijný pobyt v zahraničí na unikátne dobrodružstvo. Objav karibské a pacifické pobrežie, úžasnú Amazonku a jej dažďové pralesy či zasnežené hory v ekvádorských výšinách a zaži životný štýl ovplyvnený indigským, africkým a europským dedičstvom. Kolumbijčania milujú srdečné zvítania, je to pre ich každodenný život veľmi dôležité.

Tínedžeri v Kolumbii trávia veľa voľného času s rodinou, alebo sa stretávajú s kamarátmi. Užívajú si tanec a hudbu z celej Latinskej Ameriky, Karibiku a zo Severnej Ameriky. S nadšením ti ukážu pohyby a naučia ťa tancovať.

Family Trip #colombia #bogotá #family #monserrate #cold #rainyday #awesome #gopro #selfi

A photo posted by Mark | Hendrik (@lemontra) on Jul 6, 2016 at 7:48pm PDT

Ľudia a komunita

Tvoja rozvetvená hostiteľská rodina bude hrať prvé husle pri tvojich aktivitách vo voľnom čase a medzikultúrnych skúsenostiach v Kolumbii. Kolumbijské rodiny môžu byť veľmi konzervatívne a za každú cenu si ochránia svoje deti, nezávisle od veku. Vždy by si mal povedať svojim rodičom, čo ideš robiť a vypýtať si od  nich povolenie.

Škola

Môžeš navštevovať štátnu alebo súkromnú školu v Kolumbii. V závislosti od školy môže školský rok bežať podľa kalendára A (od februára do novembra, čo býva častejšie) alebo podľa kalendára B (od augusta do júna). Vyučovanie býva od pondelka do piatka a predmety sa odlišujú v závislosti od typu školy. Všetci študenti stredných škôl nosia uniformy. Voľnočasové aktivity ponúkajú len niektoré školy a veľa škôl zabezpečuje ráno aj poobede odvoz autobusom.

A photo posted by Mark | Hendrik (@lemontra) on Jul 11, 2016 at 6:59pm PDT

Jazyk

Španielčina je hlavný jazyk, ktorým sa hovorí v Kolumbii. Mal by si ovládať základy španielčiny už predtým, než sa tvoj program začne. AFS ti poskytne odkazy a materialy, ktoré ti pomôžu vylepšiť si španielčinu.

Jedlo

Jedlo v Kolumbii je bohaté na karbohydráty a zvykne pozostávať z mäsa, zemiakov, ryže, fazule a pataconu (vyprážaný banán). Ovocné džúsy sú veľmi populárne a budeš milo prekvapený z mnohých druhov ovocia, ktoré tu nájdeš.

A photo posted by AFS Colombia (@afscolombia) on Aug 30, 2015 at 4:11pm PDT

Typy AFS programov

ROČNÉ PROGRAMY

Preži nezabudnuteľný rok na strednej škole v zahraničí!

Ročné programy trvajú vždy 10 – 11 mesiacov.

V drvivej väčšine krajín (okrem USA) nepožadujú pre prijatie na program znalosť miestneho jazyka. Vzhľadom k tomu, že budeš denne študovať v miestnom jazyku, odporúčame začať s jeho štúdiom už pred odjazdom na program. Pre začiatok ti budú stačiť základy, na mieste sa potom veľmi rýchlo zorientuješ a doučíš sa všetko potrebné.

SEMESTRÁLNE PROGRAMY

Semestrálne programy sú výbornou príležitosťou na získanie skúsenosti v zahraničí, keď nechceš byť preč z domu pridlho, alebo ti tvoja domovská škola nechce alebo nemôže umožniť odísť na celý školský rok.

Semestrálne programy trvajú vždy 5 – 7 mesiacov.

TROJMESAČNÉ PROGRAMY

Intercultura Slovakia, o. z., v spolupráci s European Federation for Intercultural Learning (EFIL) organizuje trojmesačné programy zakončené týždenným sústredením v Bruseli, v srdci EÚ.

Okrem bežnej náplne programu, ktorou je každodenná dochádzka do svojej strednej školy a život v hostiteľskej rodine, dostaneš príležitosť dozvedieť sa viac o štruktúre EÚ a dianí v nej. Lepšie si uvedomíš podstatu európskeho občianstva a dostaneš šancu prediskutovať svoje názory na EÚ a jej ďalší vývoj so zahraničnými študentmi z ostatných európskych krajín.

Na záverečnom päťdňovom sústredení v Bruseli navštíviš niekoľko európskych inštitúcií, spoznáš mesto a zúčastníš sa niekoľkých workshopov na tému európskeho občianstva a účelného využitia medzikultúrnych skúseností.

JAZYKOVÉ KURZY

Chcel by si sa zdokonaliť v cudzom jazyku, alebo sa ho iba chystáš začať učiť?

Necítiš sa zatiaľ na dlhodobé štúdium v zahraničí? Zaži nečakané dobrodružstvo počas letných prázdnin a odíď na pár týždňov do zahraničia! V ponuke máme krajiny blízke i vzdialené, pričom dĺžka pobytu je 3 – 6 týždňov. Okrem výučby jazyka získaš nezabudnuteľné zážitky a spoznáš priateľov na celý život z najrôznejších kútov sveta.

Bežne je možné si vybrať kurz pre začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pokročilých. Vyučovanie jazyka trvá zvyčajne 3 – 5 hodín denne. Všetci naši študenti žijú po celý čas programu v miestnych hostiteľských rodinách. Tie sú totiž prvým a najdôležitejším sprostredkovateľom medzikultúrnej skúsenosti.

Skúsenosti študentov

Objav programy Kolumbia