Martina si vybrala pre krajinu svojho polročného AFS pobytu Francúzsko. V článku píše ako zvláda svoj návrat na Slovensku (článok je v originálnom znení). 

Strávila som polroka na výmennom pobyte vo Francúzsku, už to budú skoro 2 mesiace čo som sa vrátila na Slovensko a musím povedať, že nikdy som si viac neuvedomovala aký dopad môže mať pobyt v zahraničí na mňa a celkovo na mladých ľudí.

Začiatok bol síce ťažký, čo sa týka jazykovej bariéry a taktiež aj adaptácie sa v novej krajine. Myslela som si, že to je vlastne tá najťažšia časť môjho pobytu, ale keď som sa po polroku vracala naspäť na Slovensko bolo to oveľa ťažšie ako samostatný odchod.

Momentálne sama na sebe vidím ako som vďaka môjmu pobytu spoznala viac samú seba. Je to jedinečná skúsenosť a odchod do zahraničia odporúčam každému jednému, ktorý má tú možnosť. Ja na môj pobyt spomínam stále a ešte aj dlho budem. Nielenže som sa zdokonalila v jazyku, ale taktiež mám veľa nových kamarátov, či už to sú za-hraniční študenti alebo ľudia zo školy. Priateľstvá vybudované v zahraničí sú výnimočné tak ako aj samotný vzťah s hostiteľskou rodinou.