Aj tento rok AFS na Slovensku podporila svojich dobrovoľníkov k účasti na Megavíkend, víkendovom stretnutí dobrovoľníkov, plné školení, worshopov a zábavy, ktoré je organizovaný AFS Českou republikou. Teší nás, že skupina slovenských dobrovoľníkov sa každoročne rozrastá.  V článku opisuje účastníčka Marína svoje zážitky (článok je v originálnom znení).

Megavíkend bol skvelý a som rada, že som sa ho zúčastnila. Ale pekne po poriadku. Začalo to vlakom. Najprv bolo všetko v pohode, miesta sme mali super, nikto nás nevyrušoval a tak sme si veselo štebotali. Ale asi v polovici cesty nás vyhodila z miesta taká skupinka deciek, nie veľmi starších od nás, že tam majú miestenky. A tak sme sa presúvali celým vlakom, nikde nič voľné. Nakoniec sme skončili v jedálenskom vozni, kde sme dúfali, že sa niečo uvoľní, ale nič. Tak sme tam najprv postávali a opierali sa o okná a potom sme si sadli na také malé, úzke radiátory pod nimi. No a na to sa dalo povedať len jedno. Au. Ešte sa k tomu pridala pol hodinová neplánovaná zastávka v Kolíne. Bohužiaľ, nie v tom nemeckom. Ale nakoniec sme dorazili.

Po blúdení, sme sa nakoniec dostali do školy, kde sa Megavíkend konal. Zaregistrovali sme sa, zložili sme sa v neďalekom hoteli a potom bola večera. Síce taká školská strava, ale dalo sa to zjesť. Po večeri nás zobrali do auly, kde nás pekne privítali, povedali nám pár teplých slov, vysvetlili priebeh celej tejto akcie…., nasledovali aktivity, aby sme sa lepšie spoznali. Bola to sranda. Na druhý deň sme mali každý iné workshopy, podľa toho, aké sme si zvolili. Ten môj – Emotions In Advertising, bol super. Fakt. Vedúci to mali prepracované a vedeli, o čom hovoria. Tento workshop sme mali v sobotu celý deň. Cez prestávky sme sa mohli najesť, dať si čaj/kávu… a dávali tam také dobré keksíky so sušenými malinami. Mňam. Tých sme im my Slováci dosť pojedli.

Večer sme išli na takú námornícku párty, keďže celý tento víkend bol v takom duchu. Mali sme sa aj tematicky obliecť. Niektorí to zobrali vážne a doniesli si frajerské námornícke čiapky a klobúky. A jeden mal dokonca so sebou aj veslo! Bolo to fajn.

V nedeľu sme mali po dva workshopy. Môj prvý bol #instagram. Bolo to dobré, ale nie to, čo som čakala. Ale naučila som sa niekoľko užitočných vecí, ako túto sociálnu sieť efektívne využívať. Druhý workshop som mala – Identities. Na ten som sa tešila najviac, ale očakávania boli väčšie ako samotná realita. Bohužiaľ som na tomto wotkspone nemohla ostať dokonca, lebo sme sa potrebovali dostať na vlak.

V každom prípade, Megavíkend hodnotím pozitívne. Mala som možnosť spoznať kopu skvelých ľudí a ak sa bude dať, pôjdem aj nabudúce. Megavíkend každému vrelo odporúčam!