Teší nás, ak hosťovanie zahraničného študenta obohatí obe strany a hostiteľská rodina sa rozhodne pre opätovné hosťovanie, ako je to v prípade pani Heleny, ktorá píše o svojej hostiteľskej skúsenosti (článok je v originálnom znení).  

1.septembra prišla do našej rodiny modrooká blondínka Chiara, ktorú som s veľkým očakávaním prijala. Na začiatku sme rozprávali po anglicky a pomaličky viac a viac ako sa Chiara učila slovenčinu, sme hovorili po slovensky. Prvé rozpačité dni sa zmenili na pohodové hosťovanie.

Chiara je kľudné vyrovnané dobre sa učiace dievča. Pomaly spoznávala slovenskú kultúru a zvyky. Za celé 10-mesačné obdobie sme nemali žiadny problém. Chiara disciplinovane chodila do školy. Všetko čo som navarila zjedla nič nekomentovala. Najviac jej chutilo vysmažené mäso so zemiakovým šalátom. Bryndzové halušky zjedla, ale nemusela som to často variť.

Veľa sme cestovali, keďže sme blízko väčšiny hlavných miest. Najviac sa jej páčilo v Budapešti, nadchol ju výhľad na osvetlený nočný parlament.

Počas pobytu spoznala život v klasickej rodine. Zúčastňovala sa na všetkých osláv radosti aj strastí bežného života. Vyplnila prázdne miesto v mojom srdci.

Pre mňa to bolo tiež poznanie talianskej kultúry nových ľudí, nakoľko jej rodina nás v marci navštívila.

Celý pobyt hodnotím veľmi kladne aj z jej strany aj z mojej strany. S organizácoiu AFS spolupracujem aj naďalej a v septembri budem hosťovať dievčatko z Nemecka.