Hanka žila v USA rok a vo svojom článku píše aj o tom, aké boli hlavné rozdiely medzi USA a Slovenskom (článok je v originálnom znení).

Pre mňa, ako študenta zo Slovenska bola škola najväčší šok a taktiež výzva. Na školstvo aké poznáte môžete rovno zabudnúť! Možnosti predmetov sú nekonečné, pri výbere som mala veľké problémy nevybrať si varenie, herectvo či tanečnú hodinu namiesto matematiky, dejín ameriky či ľudskej anatómie. Zistila som však, že aj hodina ako ľudská anatómia vie byť veľmi zaujímavá! Rezanie ovčieho mozgu, lámanie a opätovné šróbovanie kosti späť, rezanie srdca či pitvanie mačky je na dennom rozvrhu.

Čo sa ľudí týka, na začiatku som si prišla ako zvieratko v ZOO. Všetci naokolo boli unesení tým, že som z inej krajiny, chceli vedieť všetko, a samozrejme prízvuk. Ten oni milujú.

Dostala som možnosť spoznať nových ľudí, kamarátov na celý život, vďaka ktorým budem mať nádherné spomienky na tento rok. Napríklad moja tajná narodeninová oslava, na ktorú prišli ľudia ktorých som ani nepoznala, či pečenie valentínskych koláčov, ktoré sme po tme rozvážali kamarátom pred vchodové dvere.

Vďaka AFS som mala možnosť spoznať ľudí z celého sveta, zdielať s nimi moje zážitky a vypočuť si zase tie ich. Stále máte po ruke niekoho, kto presne rozumie vašej situácii, lebo to pravdepodobne zažíva tiež.

Tento rok bol najlepší rok v mojom živote a vďaka tomuto rozhodnutiu, opustiť rodinu a kamarátov som získala druhú rodinu a kamarátov na druhej strane sveta♡.