Maria, prezývaná Majo hodnotí svoj AFS stredoškolský výmenný pobyt v Bratislave. A ako inak, píše po slovensky (článok je v originálnom znení).

Ahoj ja som María, som mexičanka mám 17 rokov a teras bývam na Slovensko, bola som tu osem mesiacov a mám veľmi rada Slovensko, bolo to jedno z najlepších rozhodnutí čo som spravila. Na začiatku to bolo ťažké, ale po čase sa to zlepšilo. Mám skvelú rodinu, oni su dôležita čast môjho výmenného pobytu. Bude mato bolieť keď codiem, ale teraz viem že budem mať na Slovenku a miesto v ich srdci. S AFS to bolo veľmi dobre, ked máme nejaký problém vždy tu su pre nás. Na Slovensku je nás málo ale AFS sa stalo mojou medzinárodnou rodinou, som štastna lebo môžem spoznať rôzne kultúry a môžem sa podeliť o tú moju.

Slovensko a Mexiko sú veľmi odlišné krajny, ale môžu byť podobné v nejakých veciach, pre mňa ton najtažšou vevou boli ludia pretože ja pochádzam z inej kultúry. Ludia tu žiju v zhone a niekedy sa citim ako keby sa nevedeli zastavit a užívať si život. To v čom sa podobajú je to ako si zachovavaju svouj kultúru, je to niečo čo nerobí velá krajín.

Slovensko je môj domov, ne ľutujem že som tú. Napriek ťažkostiam som veľmi vďačná, mám ovela iný pohlád na život, dospela som, naučila som sa oceniť aj rodinné nedele v Mexiku, naučila som sa riešiť moje problémy sama, pochopila som čo je to“ žit sama”, tiež som sa naučila oceniť živoť a užiť si každý okamih. Počas tychto ôsmich mesiacou som ziskala nove spomieky, dobre alebo zle, ja si ich navždy uchovam v mojom sdrci, ľudia, miesta, jedlo, úsmevy a slzy, bude ma veľmi bolieť keď opustím tento život ktory tu budem 10 mesiacov ale som veľmi štastna a nikdy by som to nevymenila za nič, Slovensko vždy v mojom srdci.