Nemusíš chodiť ďaleko, aby si našiel AFS človeka, ktorý je aktívny v miestnej komunite alebo hocikde na svete. Je to preto, že AFS pomáha mladým ľuďom, aby sa viac angažovali ako globálni občania, aby boli pripravení a zaviazaní k spájaniu ľudí a snažili sa robiť svet lepším miestom.

Často kladené otázky o AFS skúsenosti

Nižšie sú odpovede na často kladené otázky študentov ohľadom AFS programov. Keď chceš nájsť viac detailov, ako môžeš začať tvoju AFS skúsenosť, prosím klikni na tento link.

  • Život, vzdelávanie sa a nadväzovanie kamarátstiev v inej krajine ti pomôže zoznámiť sa so svetom, ktorý je oveľa väčší ako ten, na ktorý si bol doteraz zvyknutý.
  • Vďaka štúdiu v zahraničí budeš viac sebavedomý a budeš sa cítiť pohodlnejšie v novom medzikultúrnom prostredí – či už v tvojej domácej komunite alebo kdekoľvek na svete.
  • Výmenné programy ti poskytnú praktické skúsenosti a porozumenie, ktoré potrebuješ na komunikáciu, spoluprácu a vytváranie priateľstiev s ľuďmi iných kultúr.
  • Učenie sa iného jazyka a zlepšovanie svojich jazykových schopností ti umožní vidieť svet očami iných a zažiť inú kultúru z úplne iného uhla.
  • Bývanie v hostiteľskej rodine ti pomôže viac si ceniť názory iných ľudí, a tiež ich kultúru, hodnoty a tradície.
  • Nové možnosti ti pomôžu nájsť cestu tvojho života.

Najdôležitejšie rozhodnutie v mojom živote

Cesta do zahraničia s AFS v rokoch 2002-2003 do mesta Sevilla v Španielsku bolo bezpochýb to najdôležitejšie rozhodnutie, ktoré som kedy urobila. Dnes, o 13 rokov neskôr môžem povedať, že ten rok do veľkej miery utvoril môj život a pomohol mi stať sa tým človekom, ktorým som dnes. Netuším, ako som také rozhodnutie vtedy urobila, ale dnes si už nedokážem predstaviť, čo všetko by som vymeškala, keby som nešla do zahraničia. Počas vysokej školy som išla na rok do Francúzska, ale ani zďaleka mi to nedalo toľko, ako rok v zahraničí počas strednej školy.

– Anna Stieg, AFS študentka z USA