Zaži na vlastnej koži úžasnú kultúru a prírodu Kene a objav nádherné národné parky či divoké rezervácie. Uži si vábivé vône pouličného jedla, farebné trhy na rohoch ulíc, ktoré patria k živej a rušnej atmosfére mesta.

Mladí ľudia v Keni radi trávia voľný čas spoločne, a to pri športe alebo v rôznych školských kluboch. Rodinné udalosti a oslavy ako svadby sú tiež dôležitou súčasťou ich života.

Ľudia a komunita

Pravdepodobne budeš bývať v menšom mestečku alebo na dedine, veľmi zriedkavo vo veľkom meste alebo v jeho blízkosti. Tvoja hostiteľská rodina ťa prijme s láskou a záujmom, preto by si ich mal rešpektovať a neobísť ich pri svojich plánoch či rozhodnutiach a plánoch. Mal by si pomáhať s domácimi prácami rovnako, ako to budú robiť tvoji súrodenci.

Jazyk

Dobrá znalosť angličtiny je podmienkou účasti na našom programe. Okrem toho dostaneš príležitosť zúčastniť sa na hodinách svahilčiny, ktoré zabezpečí AFS.

A photo posted by @nisnurcan on

A photo posted by @nisnurcan on

Jedlo

Jedlo v Keni je bohaté na rôzne druhy chlebov, hranolčekov, vajíčok, ryže, mäsa, rýb a zeleniny. Spoločné stolovanie znamená aj čas venovaný rodine, to znamená, že jej členovia sa pri tejto príležitosti spolu často stretávajú a delia sa o zážitky, ktoré sa im prihodili počas dňa. Väčšina ľudí jedáva pravou rukou.

Typy AFS programov

ROČNÉ PROGRAMY

Preži nezabudnuteľný rok na strednej škole v zahraničí!

Ročné programy trvajú vždy 10 – 11 mesiacov.

V drvivej väčšine krajín (okrem USA) nepožadujú pre prijatie na program znalosť miestneho jazyka. Vzhľadom k tomu, že budeš denne študovať v miestnom jazyku, odporúčame začať s jeho štúdiom už pred odjazdom na program. Pre začiatok ti budú stačiť základy, na mieste sa potom veľmi rýchlo zorientuješ a doučíš sa všetko potrebné.

SEMESTRÁLNE PROGRAMY

Semestrálne programy sú výbornou príležitosťou na získanie skúsenosti v zahraničí, keď nechceš byť preč z domu pridlho, alebo ti tvoja domovská škola nechce alebo nemôže umožniť odísť na celý školský rok.

Semestrálne programy trvajú vždy 5 – 7 mesiacov.

TROJMESAČNÉ PROGRAMY

Intercultura Slovakia, o. z., v spolupráci s European Federation for Intercultural Learning (EFIL) organizuje trojmesačné programy zakončené týždenným sústredením v Bruseli, v srdci EÚ.

Okrem bežnej náplne programu, ktorou je každodenná dochádzka do svojej strednej školy a život v hostiteľskej rodine, dostaneš príležitosť dozvedieť sa viac o štruktúre EÚ a dianí v nej. Lepšie si uvedomíš podstatu európskeho občianstva a dostaneš šancu prediskutovať svoje názory na EÚ a jej ďalší vývoj so zahraničnými študentmi z ostatných európskych krajín.

Na záverečnom päťdňovom sústredení v Bruseli navštíviš niekoľko európskych inštitúcií, spoznáš mesto a zúčastníš sa niekoľkých workshopov na tému európskeho občianstva a účelného využitia medzikultúrnych skúseností.

JAZYKOVÉ KURZY

Chcel by si sa zdokonaliť v cudzom jazyku, alebo sa ho iba chystáš začať učiť?

Necítiš sa zatiaľ na dlhodobé štúdium v zahraničí? Zaži nečakané dobrodružstvo počas letných prázdnin a odíď na pár týždňov do zahraničia! V ponuke máme krajiny blízke i vzdialené, pričom dĺžka pobytu je 3 – 6 týždňov. Okrem výučby jazyka získaš nezabudnuteľné zážitky a spoznáš priateľov na celý život z najrôznejších kútov sveta.

Bežne je možné si vybrať kurz pre začiatočníkov, mierne pokročilých alebo pokročilých. Vyučovanie jazyka trvá zvyčajne 3 – 5 hodín denne. Všetci naši študenti žijú po celý čas programu v miestnych hostiteľských rodinách. Tie sú totiž prvým a najdôležitejším sprostredkovateľom medzikultúrnej skúsenosti.

Skúsenosti študentov