Kristínka išla na svoj študijný pobyt do Talianska. Má za sebou polku svojho programu. Ako si zvykla na nové veci sa dozviete z jej článku (článok je v originálnom znení).

V Taliansku som už nejaký ten piatok a poviem vám, je to super. Dostala som možnosť byť tu od nadácie VUB banky, ktorej za to ďakujem. Taliansko je krajina otvorených možností, nikam sa nenáhliacich ľudí a plná temperamentnosti a zážitkov. Ale na to aby si to spoznal sem musíš prísť sám. Aj keď si človek pomyslí, že Taliansko nie je tak ďaleká kultúra od nás nie je to tak. Predsa len je to iné.

Áno je aj pravda, že taliani sú hluční, dokážu na seba kričať aj z 50tich metrov len aby pozdravili kamaráta. Tu sa k sebe všetci majú, sú k tebe otvorení a milí. Imidž v Taliansku znamená veľa, aj keď niekomu by prišlo, že je to už moc. Ja napríklad žijem v dome, kde hocikto si hocikedy príde na návštevu, lebo sa mu chce a nespýta sa pred tým, proste príde. Aký je ešte rozdiel medzi nami, pri stretnutí sa všetci bozkávajú na obe lícia a nezáleží na pohlaví či veku, každý s každým.

Je sa tu veľmi veľmi veľmi veľa.. a neveríte čoho – CESTOVÍN. Už sa mi o nich aj sníva. Prvý týždeň jeee cestoviny, druhý týždeň mm tieto som ešte nemala, tretí týždeň jeee toto viem čo je.. druhý mesiac zase cestoviny? Tretí mesiac? MAMAAA pošli mi rezeň. Ale dá sa na to zvyknúť.

A keďže tu aj chodím do školy tak napíšem aj niečo o nej. Je to celkom pohoda a to na čo sa ostatní sťažujú ja nemusím. Našťastie v sobotu som doma a môžem spať zatiaľ čo moji súrodenci idú do školy.

Napríklad oslava 18tich narodenín tu je ako u nás malá svadba, v pohode aj 90ľudí. A tak si to tu užívam a ďakujem AFS za túto možnosť. 5 mesiacov stále ostáva!