Kamilka a jej rodičia hosťovali na polroka Ont z Thajska. Ako prebiehalo hosťovanie sa dočítate v článku od Kamilky (článok je v originálnom znení). 

Thajčanku Ont, prezývanú aj Bont (James Bond), sme hosťovali 5 mesiacov. Prišla k nám v januári. Dva týždne pred tým som dorazila ja z AFS pobytu vo Fínsku a bola som nadšená pre akékoľvek ďalšie aktivity. Maminu s priateľom sa mi prehováralo veľmi ťažko. Peťo sa hlavne bál o svoje súkromie, keby k nám prišiel „narušiteľ“.

S Ont sme spolu ráno vstávali a chodili do tej istej školy. Jednoducho, život našej rodiny to nijak negatívne neovplyvnilo, ale práveže sme získali nového člena rodiny, ktorého si obľúbili obe babky aj dedkovia. Mamina sa s ňou večer učila slovenčinu a Peťo sa zaujímal o kultúru jej krajiny. Ani jeden z nich však nehovorí po anglicky a hoci sú thajčina a slovenčina veľmi rozdielne, Ont sa snažila a postupom času veľa rozumela.

U nás doma sa rýchlo „aklimatizovala,“ obľúbila si psa, zapájali sme ju aj do domácich prác. Samozrejme už teraz si len zaspomíname na veľa vtipných momentov:
„Ont, ideme zbierať halúzky.“ „Halušky? To mám rada.“

A čo nám hosťovanie dalo? Ako rodina sme sa zhodli, že väčší zmysel pre toleranciu. Mamina vraví, že sa jej iné kultúry teraz zdajú byť bližšie a pochopiteľnejšie. A Peťovi sa zasa veľmi páčia thajské boxerské nohavice, čo dostal :D.

Nakoniec, čas utiekol a v júni sa nám zdalo, že sme s Ont nestihli všetko, čo sme chceli. Zrazu sme sa len lúčili na letisku a sľúbili si, že sa určite niekedy navštívime.