Otvor svoj svet novým možnostiam

Medzikultúrne dobrodružstvo s AFS zmení tvoj život navždy! Nazývame to #AFSeffect.
STU_GLOBAL

Otvor sa

Ži s novou rodinou v inej krajine. Spoznávaj rozdielne tradície. Nájdi si čas na uznanie, ocenenie a hlbšie pochopenie iných perspektív, kultúr, náboženstiev a významných svetových otázok.

STU_CHANGE

Zmeň sa

Otvor svoju myseľ novým pohľadom na svet a pomôž ostatným vidieť svet tak, ako ho vnímaš ty. Stavaj mosty medzi rôznymi kultúrami tým, že si vybuduješ priateľstvá, ktoré pretrvajú celý život.

STU_FLUENT

Buď prispôsobivý

Choď do novej školy, nauč sa nový jazyk a nájdi spôsob, ako sa spriateliť s ľuďmi z iných kultúr a naučiť sa nové zručností, ktoré si prinesieš domov a budeš ich využívať po celý život.

STU_YOU

Staň sa sám sebou

Spoznaj sám seba a nájdi si miesto vo svete. Nauč sa, ako premeniť náročné situácie na cenné príležitosti, aby si sa stal zrelším a dospelejším.

Nie je to rok života, ale život v jednom roku.

„Rozhodne som vo svojom živote pocítil veľký rozdiel medzi obdobím, než som získal skúsenosti s AFS, a neskôr. Bez AFS by som nikdy nebol, kto som teraz. Rozhodne to zmenilo môj život.“

—Mela Cabrera, výmenný študent z Paraguaja po pobyte v Japonsku

Ako sa môžem pridať k AFS?

Buď si nás už osobne stretol, alebo si preskúmal programy AFS online. A teraz si pripravený prihlásiť sa! Tu nájdeš všetko, čo môžeš očakávať na svojej medzikultúrnej ceste s AFS:
STEP1

Nájdi si program, na ktorý sa chceš prihlásiť.

Naša prihláška je dôkladná, pretože vedieť o tebe niektoré kľúčové informácie nám pomôže zariadiť, aby tvoja AFS skúsenosť bola o to úžasnejšia. Ak si nevieš si s niečím nevieš poradiť, pokojne nám zavolaj.

STEP2_ST

Vybrali sme ťa!

Nie každý sa môže stať AFS študentom. Tvoja prihláška, pohovor a odporúčania nám napovedia ako si pripravený študovať v zahraničí. Zábava sa začína!

STEP3

Zúčastni sa AFS kempov

AFS kempy (pred programom, počas neho i po ňom) ti počas pobytu v zahraničí uľahčia orientáciu v možnostiach osobného a kultúrneho rastu.

STEP4_ST

Nastúp do lietadla a spoznaj svet

AFS dobrovoľníci, hostiteľské rodiny a zamestnanci sú pripravení pretaviť tvoju AFS skúsenosť na medzikultúrne dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudneš.

Prvý krok k štúdiu v zahraničí je vyplnenie predbežnej prihlášky

Predbežná prihláška

Štipendiá a zľavy

AFS je organizácia odhodlaná pomáhať mladým ľuďom vycestovať do zahraničia bez ohľadu na ich finančnú situáciu. To je dôvod, prečo AFS spolupracuje s firemnými a komunitnými sponzormi, ako aj s individuálnymi darcami, ktorí pomáhajú financovať programy AFS prostredníctvom plných a čiastočných štipendií.

Viac o aktuálnych možnostiach štipendia
AFS-students

Ako docieliť, aby tvoji rodičia povedali ÁNO!

Informácie pre rodičov

Program štúdia v zahraničí je určený pre študentov stredných škôl, podporovaný trénovaným personálom a dobrovoľníkmi. Od roku 1947 AFS pripravuje mladých ľudí s praktickými schopnosťami a vedomosťami, ktoré oceňujú univerzity aj zamestnávatelia – a sú potrebné na dosiahnutie úspechu v globálnom svete. AFS programy pomáhajú mládeži spoznať svet aj mimo ich komunít – a tak ich lepšie naladiť na spoluprácou s ľuďmi z iných krajín a kultúr.

Prečítaj si o tom, prečo je AFS tá správna voľba

Získaj nové vedomosti a zároveň spoznávaj svet

AFS ti pomôže získať nové vedomosti počas celého tvojho pobytu. Naši zamestnanci a dobrovoľníci ťa budú sprevádzať počas tvojej AFS skúsenosti vďaka osnovám, ktoré vytvorili pedagógovia a ďalší experti na medzikultúrne vzdelávanie z celého sveta. Kempy a mesačné stretnutia s trénovanými dobrovoľníkmi ti pomôžu vyťažiť z tvojho pobytu čo najviac a pripravia ťa na život v prostredí rozličných kultúr.

Ako ťa AFS pripraví na štúdium v zahraničí

Spoj sa s AFS študentmi po celom svete!AFSNext - programy navrhnuté pre mladých dospelých ľudí, profesionálov a učiteľov

AFSNext generácia medzinárodných študijných a dobrovoľníckych programov a stáží ponúka dospelým výnimočné príležitosti na dosiahnutie ich globálnych ambícii. Stimulácia AFSNext skúseností dáva dospelým všetkých vekových kategórii značnú výhodu v mnohých smeroch a každej profesí – doma alebo kdekoľvek na svete.

Čítať ďalej

Čo zahŕňa cena programu?

AFS zabezpečuje študentovi plný servis a podporu počas celého programu štúdium v zahraničí. Účastnícky poplatok za program je konečný a úplný. Zahrňuje letenku, zdravotné poistenie, prípravné materiály na program, pohotovostné kontakty, ktoré možno využiť 24 hodín denne, sústredenia pred odjazdom, počas programu a po návrate, ale aj podporu dobrovoľníkov a kancelárie počas celého programu.