Privítanie medzinárodného študenta do vášho domova je úžasný spôsob ako sa dozvedieť o novej kultúre a zdieľať vašu kultúru a hodnoty. Deti majú často radi byť kultúrnymi ambasádormi a radi zoznamujú ich nového brata alebo sestru s miestnymi zvykmi, tradíciami a národnými sviatkami. Všetko od prípravy jedál po prehliadky sú príležitosti na objavenie a ocenenie kultúrnych a iných rozdielov.

AFS je vedúca organizácia pre študentské výmeny a študijné programy v zahraničí pre stredoškolských študentov, podporená a monitorovaná trénovanými dobrovoľníkmi a personálom. Od roku 1947 AFS dáva ľuďom praktické skúsenosti, vedomosti a iné potrebné vlastnosti pre presadenie sa v globálnom svete.

AFS pozýva rodiny, aby privítali medzinárodných študentov v ich domovoch od roku 1947. Hostiteľské rodiny sú kľúčom k úspechu výmenných programov a k tomu, aby sa študenti mali dobre, pretože poskytujú oveľa viac ako ubytovanie a stravu.

Vzťahy po generácie

„It made a big difference in my life. And now 20 years later I am taking my kids to the States to meet my host parents. This connection continues for generations I hope.“

–Leontien Schuiling-van Bakel, exchange student from Netherlands

Prihlás sa a staň sa hostiteľskou rodinou