Úžasný kultúrny zážitok pre celú rodinu

Hosťovanie zahraničného študenta u vás doma je skvelá príležitosť, ako spoznať a naučiť sa niečo o novej kultúre a zároveň zdieľať vlastnú kultúru a jej hodnoty. Študenti veľmi často zaujímajú pozíciu akéhosi kultúrneho ambasádora, ktorý predstavuje svojmu novému bratovi či sestre miestne zvyky, tradície a národné sviatky. Jednoducho všetko - od prípravy jedla až po objavovanie a ocenenie vzájomných kultúrnych podobností a rozdielov. Volá sa to #AFSeffect!
HF_ADV

Privítaj dobrodružstvo

Zaži svoj svet z pohľadu mladého človeka z inej krajiny.

HF_CHANGE

Privítaj zmenu

Priprav svoju rodinu na to, že sa stanú „globálnymi spoluobčanmi“, pripravenými spojiť sa s ľuďmi z celého sveta.

HF_DISC

Privítaj objavy

Pomôž zahraničnému študentovi naučiť sa, ako žiť v miestnej kultúre a užívať si ju aj s jej tradíciami

To sa nedá opísať, to musíš zažiť

„V živote sú momenty, ktoré sa nedajú opísať, ktoré sa dajú iba zažiť. Je to ten pocit, keď rodič prežíva, že iné dieťa ho volá mama či otec. Pocit, keď mu to dieťa zavolá cez pol sveta, iba aby oznámilo, že ho prijali na univerzitu alebo že má novú priateľku. Tieto veci sú neopísateľné a pochopia ich iba tí, ktorí to zažili na vlastnej koži.“

Alisa Salopek, hostiteľská mama zo Srbska

Prihláste sa a staňte sa hostiteľskou rodinou

Momentálne hľadáme hostiteľské rodiny pre týchto študentov

Študenti prichádzajú 1.9.2017. Ak Vás niektorý z nich zaujal, prosím kontaktujte AFS petra.krkoskova@afs.org alebo zavolajte na 0948 676 566.
felipe

FELIPE HEREDIA GONZÁLEZ

Krajina: Mexiko

Pohlavie: mužské

Vek: 19

Záujmy: športovanie, hlavne bejzbal, čítanie kníh, chodenie do kina a na prechádzky

Jazyková znalosť: španielčina, angličtina a francúzština

Typ programu: ročný program

Obdobie hosťovania: september 2017 – júl 2018

Medzi Felipeho obľúbené aktivity patrí nielen samotné športovanie ale aj pozeranie športových aktivít a pretekov. Rád číta knihy, chodí do kina, na prechádzky kde spoznáva nové miesta a veci. Jeho priatelia ako aj rodina by ho opísali ako príjemnú, priateľskú a rešpektujúcu osobu. Felipeho hlavnou záľubou je hranie bejzbalu, hrá ho už dvanásť rokov a považuje sa za veľmi dobrého hráča. Rád číta, od malička ho k tomu viedli rodičia a teraz je to jeho obľúbený koníček.

Felipov vzťah s rodičmi je otvorený, zaujímajú sa o jeho štúdium, podporujú ho, aby so svojim životom urobil skvelé veci, pomohol ľuďom a aby jeho rodné mesto bolo lepším miestom pre život.

Felipeho cieľom na programe je vychutnať si inú krajinu, naučiť sa nové veci, zažiť nové skúsenosti, stretávať sa s novými ľuďmi a vedieť, ako viac oceňovať veci. Na začiatku očakáva komunikáciu skôr v angličtine alebo francúzštine, aj keď španielčinu by preferoval. Je si istý že kurzom slovenského jazyka sa uľahčí jeho neskoršia komunikáciu v slovenčine. V budúcnosti by rád študoval právo so špecializáciou sa na dane.

iiris

IRIS PICCIRILLO

Krajina: Taliansko

Pohlavie: ženské

Vek: 16

Záujmy: čítanie, sledovanie TV seriálov, počúvanie hudby, herectvo,  plachtenie na lodi

Jazyková znalosť: taliančina, angličtina, francúzština a latinčina

Typ programu: ročný program

Obdobie hosťovania: september 2017 – júl 2018

Rodina a priatelia by Iris opísali ako extrovertnú a živú, aj keď v niektorých situáciách sa môže zdať trochu plachá. Ľahko sa skamaráti, rešpektuje myšlienky iných ľudí a rada trávi čas s rodinou a priateľmi. Všeobecne má rada ľudskú prítomnosť! Málokedy žiada svojich rodičov o radu, radšej sa snaží problémy zvládnuť sama.

Rada sa učí novým veciam a preto sa rada zúčastňuje rôznych vzdelávacích projektov kde si môže rozširovať svoj obzor. Jej obľúbené predmety sú angličtina, matematika a filozofia. Po ukončení strednej školy plánuje v štúdiu pokračovať na Lekárskej univerzite s víziou profesie súdneho lekára v márnici. Jej obľúbené koníčky sú čítanie, sledovanie televíznych seriálov, počúvanie hudby, herectvo,  plachtenie na lodi a veľa ďalších. Je veľmi aktívna a dlho neobstojí v kľude!

Vďaka programu AFS chce spoznať novú kultúru, naučiť sa nový jazyk, spoznať nových ľudí a tráviť s nimi čas.

iris1

MARIA TERESA TRAETTINO

Krajina: Taliansko

Pohlavie: ženské

Vek: 16

Záujmy: počúvanie hudby, cestovanie

Jazyková znalosť: taliančina, angličtina, francúzština, španielčina

Typ programu: ročný program

Obdobie hosťovania: september 2017 – júl 2018

Mariu Teresu by kamaráti opísali ako veselú, spoločenskú, láskavú a súčasne veľmi zodpovednú s ambicióznymi cieľmi. Kamaráti sú pre Mariu Teresu veľmi dôležitý, pretože môže s nimi vždy rátať a vo všetkom ju podporia, a vice versa. Maria Teresa nemé problém osloviť rodičov o radu, pretože vie že jej prajú najlepšie do života, aj keď väčšinou sa snaží rozhodnutie urobiť nakoniec sama. Rodina, kamaráti, láskavosť, rešpekt a vedomosti sú podľa Marie Teresi základom všetkého. K neľahkým situáciám pristupuje s optimizmom, vie že ju posilnia a posunú ďalej.

Jej koníčky sú počúvanie hudby, cestovanie a navštevovanie nových miest a s tým spojené spoznávanie nových kultúr, tradícii, vďaka čomu sa stáva viac tolerantná a objektívny.

Prostredníctvom programu AFS si Maria Teresa splní svoj sen – žiť v cudzej krajine, vďaka čomu sa chce naučiť nové veci, zažiť nezabudnuteľné zážitky, spoznať novú kultúru, vytvoriť nové kamarátstva. Vie že život v inej krajiny jej prinesie aj mnohé zložité situácie, ktorým bude musieť čeliť, ale verí, že práve tie ju zmenia k lepšiemu a naučia ju byť samostatnejšou.

Čo znamená byť hostiteľskou rodinou AFS?

AFS vyzýva rodiny, aby vítali zahraničných študentov vo svojich domovoch, už od roku 1947. Kľúčovou súčasťou pobytu študenta je fakt, že hostiteľské rodiny poskytujú oveľa viac, než len strechu nad hlavou a stravu.

Čítať viac FAQs

Hostiteľské rodiny sú podporované oddanými dobrovoľníkmi a personálom, pomáhajú  študentom zorientovať sa v ich novej škole a komunite, spoznať priateľov, naučiť sa jazyk a užiť si rok v zahraničí. Zdieľanie kultúry a tradícií pomáha rodine zblížiť sa a vytvoriť si celoživotné priateľské putá.

Ako sa stať AFS hostiteľskou rodinou

STEP1

Naučte sa viac a prihláste sa.

Naučte sa, prečo sú hostiteľské rodiny pre AFS programy také dôležité. Náš prihlasovací proces zabezpečí najvhodnejší výber študenta pre tvoju rodinu.

STEP2_HF

Boli ste vybraní

Výber rodín berieme veľmi vážne. Aj keď neexistuje žiadna ideálna AFS rodina, máme množstvo skúseností s výberom tých “správnych“ rodín.

STEP3

Pripravte sa na hostenie

Spoznajte vyškolených dobrovoľníkov a personál, ktorý bude podporovať vašu rodinu a pomôže vám naučiť sa, ako pretaviť AFS skúsenosť na obohacujúce a zábavné dobrodružstvo.

STEP4_HF

Privítajte svojho AFS študenta

Zažite AFSeffect s novým členom rodiny tak, že s ním budete zdieľať váš domov, srdce a váš svet. Toto sú vaše prvé kroky na ceste k tomu, aby ste sa stali „globálnymi“.

Programy pre budúce hostiteľské rodiny

6168625414_2b5f833df3_o

Ročný hostiteľský program

Ročný hostiteľský program trvá 10 mesiacov a začína koncom augusta / začiatkom septembera aby študent mohol rovno nastúpiť na strednú školu. Študenti majú od 15 – 18 rokov.

Predbežná prihláška
12194895_1090369007653888_709455794666283992_o

Trojmesačný hostiteľský program

Trojmesačný hostiteľský program trvá 3 mesiace, začína koncom augusta / začiatkom septembra a končí koncom novembra / začiatkom decembra. Študenti majú od 15 do 18 rokov.

Predbežná prihláška

Nové hostiteľské rodiny, cesta vášho kultúrneho vzdelávania sa začína!

11046208_1031817493509040_3651299979163754923_o

AFS hostiteľský program je teraz obohatený o cestu kultúrneho vzdelávania hostiteľských rodín, ktorá je postavená na cieľoch medzikultúrneho vzdelávania a uľahčia vám ju trénovaní zamestnanci a dobrovoľníci. Vaša cesta za novými skúsenosťami zahŕňa orientačné stretnutia, pomocné diskusie a iné vzdelávacie aktivity, no samozrejme aj spätnú väzbu – všetko pre to, aby ste ako hostiteľská rodina mohli byť lepšou podporou pre študenta a preskúmať svoje vlastné kultúrne povedomie a porozumenie samým sebe ako občanom globálneho sveta.

Viac

Ako AFS podporuje hostiteľské rodiny?

SUPP_HOUSE

Skúsení miestni AFS dobrovoľníci a zamestnanci pripravia tvoju rodinu na výzvy súvisiace s privítaním nového člena z inej krajiny.

SUPP_24

K dispozícii je 24-hodinová miestna pohotovostná linka a dodatočná podpora z AFS kancelárie. AFS študenti majú zdravotné poistenie, keby bola potrebná zdravotná starostlivosť.

SUPP_PERSON

AFS dobrovoľníci a zamestnanci budú tvoju rodinu podporovať počas celého hostiteľského programu, čo zahŕňa stretnutie s tebou a tvojou rodinou minimálne raz za mesiac, aby sme sa uistili, že je všetko v poriadku.

SUPP_ORIENT

AFS dobrovoľníci a zamestnanci budú tvoju rodinu podporovať počas celého hostiteľského programu, čo zahŕňa stretnutie s tebou a tvojou rodinou minimálne raz za mesiac, aby sme sa uistili, že je všetko v poriadku.

Kto sú AFS študenti?

AFS študenti prichádzajú z viac ako 99 krajín, aby preukázali svoju zrelosť a motiváciu študovať v zahraničí. Sú poctivo vyberaní AFS organizáciou v ich rodnej krajine.

AFS študenti sú:

v čase ich príchodu zvyčajne 15 až 18-roční,

zaviazaní k aktívnej účasti na ich AFS programe,

považovaní za dobrých študentov v ich rodnej krajine,

v dobrom zdravotnom stave,

zvedaví, flexibilní a s otvorenou mysľou

Výmena hostiteľských rodičov EVA PROGRAM

Intercultura Slovakia o.z. ponúka slovenským hostiteľským mamám a otcom možnosť výmeny s hostiteľskými rodičmi z inej európskej či mimoeurópskej krajiny.

Viac o EVA programe
12189240_1090369557653833_1359170228846574700_o

Prečítaj si čo hovoria hostení študenti o živote na Slovensku

17127223289_0b7c18b89b_o

Skúsenosti hostiteľských rodín

Spoj sa s AFS hostiteľskými rodinami po celom svete.